Balustrada Art Deco

Zrodzony tuż po I wojnie światowej styl art deco był odpowiedzią na traumę związaną z wydarzeniami z lat 1914-1918 i podbił wówczas niemal cały świat. Dziś, po stu latach od swoich narodzin, znów wraca na salony. Zgeometryzowane i redukcjonistyczne formy tego stylu dają prymat prostej linii i symetrii, która zastępuje wybujałe ornamenty roślinne charakterystyczne np. dla baroku. Nic dziwnego, że art deco pokochali również miłośnicy nietuzinkowych wnętrz w XXI wieku. Dla jednego z nich firma ROKOKO wykonała imponującą balustradę z mosiądzu z pochwytem z czarnego dębu. Potwierdzeniem rozmachu tej realizacji jest fakt, że mosiądz stanowi tu niemal 100%, a wykute z niego powtarzające się geometryczne figury pięknie odbijają światło z żyrandola, stając się dziełem sztuki użytkowej. Dodatkiem do całości jest powstały w pracowni ROKOKO stolik z czarnego granitu i mosiądzu, o bardzo oryginalnej konstrukcji, gdzie podstawowym elementem są charakterystyczne dla art deco figury geometryczne. Spod ręki kowali artystycznych wyszła też sofa z mosiądzu obszyta tkaniną oraz oświetlenie na słupie z mosiądzu i kryształowego szkła, które kompozycyjnie łączą się z balustradą.

Art Deco – styl, który pasuje do Ciebie
Prezentowane balustrady art deco to wyroby, które podobają się klientom ceniącym piękno. Sprytnie ukryte detale dają niezwykle elegancki efekt, który z pewnością pokochasz od pierwszego wejrzenia. To, co urzeka na pierwszy rzut oka, to proste geometryczne kształty pasujące do każdej przestrzeni.

Balustrada art deco – do jakiego pomieszczenia?
Wydaje Ci się, że balustrada art deco nie będzie pasowała do Twojego wnętrza? Nic bardziej mylnego. Tego rodzaju poręcz pasuje praktycznie do każdej przestrzeni. Doskonale sprawdzi się w jasnych pomieszczeniach. Wspomniane geometryczne wzory optycznie powiększą pomieszczenie, w którym prezentowany produkt zostanie wykorzystany.

Art deco – najmodniejszy styl ostatnich lat
Balustrady art deco stały się ostatnimi czasy jednymi z najczęściej wykorzystywanych w architekturze wnętrz. Nic w tym dziwnego, bowiem prostota, którą sobą prezentują zawsze pozostanie ponadczasowa. Poza tym prezentowane balustrady nadadzą pomieszczeniu niebywałego charakteru.